Slovenky v stredu v Trnave už od 10:00, na centri začína Šramková, po nej Rodinová a Čepelová

V stredu 15. mája 2019 odštartuje v Trnave prvé kolo dvojhry najväčšieho ženského tenisového turnaja na Slovensku. V úvodnom kole EMPIRE Slovak Open si zahrajú Rebecca Šramková, Jana Čepelová, Lenka Stará i Tereza Mihalíková, ktoré spoznali v pondelok poobede svoje súperky.

Hlavnú súťaž dvojhry i štvorhry žrebovala spolu so supervisorom ITF Lászlóm Nyíröm aj dvojnásobná finalistka EMPIRE Slovak Open Veronica Cepedeová-Roygová z Paraguaja.

Slovenkám napokon vyžrebovala nasledujúce protihráčky: Rebecce Šramkovej Poľku Magdalenu Frechovú, (vzájomná zápasová bilancia 1:0 pre Poľku) a Jane Čepelovej Chorvátku Terezu Mrdezaovú (bilancia 2:0 pre Slovenku). V stredu od 10:00 uvidia tenisoví fanúšikovia na centri Šramkovú v súboji s Frechovou, po nej nastúpi turnajová jednotka Rodinová proti Belgičanke Minnenovej a program na centri bude pokračovať duelom Jana Čepelová a Mrdezaová.

Tereza Mihalíková narazí v Trnave na Maďarku Annu Bondarovú, s ktorou nikdy predtým nehrala. Ich zápas sa bude hrať na kurte čísle 13 cca po 12:00. Približne v tom čase Lenka Stará zažije prvokolovú premiéru v súboji s Maďarkou Timeou Babosovou na dvorci číslo 14.

Všetky Slovenky odohrajú prvé dvojhry v stredu 15. mája, keďže je na programe celé prvé kolo dvojhry (16 zápasov).

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk