V stredu sa už dvojhry nebudú hrať, od 17:00 dve štvorhry v hale, Šramková vypadla

Na najväčšom antukovom ženskom turnaji EMPIRE Slovak Open 2019 sa v stredu rozohralo prvé kolo dvojhry. Ako prvá na centrálnom dvorci v klube TC EMPIRE Trnava nastúpila Slovenka Rebecca Šramková, ktorá nestačila na poľskú súperku. Následne ovplyvnil stredajší program v Trnave dážď. Program dvojhier je zrušený, budú sa hrať až vo štvrtok. V stredu sa ešte v hale EMPIRE odohrajú dve štvorhry.

Šramková prehrala s Poľkou Magdalenou Frechovou po napínavom priebehu zápasu 2:6, 7:6, 2:6. „Lopty lietali veľmi pomaly, keďže bola zima a fúkal vietor. Tieto podmienky vyhovovali viac súperke. Hralo sa pomalšie, nemohla som vyvinúť taký tlak z každej lopty. Nemala som účinný prvý servis, musela som ísť cez druhý. Dnes jej to sedelo viac,“ povedala Šramková v prvej reakcii.

Za zlomový moment Slovenka označila situáciu v treťom sete. „Samozrejme, že treba bojovať do poslednej lopty. Určite som mala vyhrať gem v treťom sete na 3:2. Za stavu 2:2 som mala pri svojom servis gameball, mala som to využiť. Uponáhľala som sa a doplatila som na to.“

S rovnakou súperkou hrala Šramková druhýkrát, minulý rok prehrala v kvalifikácii grandslamového Roland Garros, na ktorý zhodou okolností odchádza túto nedeľu. „Poznám sa s Poľkou už dlho, hrali sme v 3. kole kvalifikácie v Paríži.  Taktiku sme si na ňu pripravili, ale dnes sa mi nehralo najlepšie. Minulý rok tu boli určite lepšie podmienky. Celý tento mesiac je upršaný, nedá sa poriadne trénovať. Je to ťažké,“ dodala Slovenka.